Warsztaty

Warsztat – Marta Molińska “Skydiving. A co, jak się nie otworzy?”

czyli dlaczego skydiving jest bezpieczniejszy niż się wydaje

Sobota 18.05.2019 15:00 - 16:30

Skoki ze spadochronem – dla wielu z Was to jedno z największych marzeń do spełnienia!

Coraz więcej osób ma świadomość, jak niewiele potrzeba, by to marzenie spełnić. Jednak ekscytacja, adrenalina i ogólnie rozumiana “zajawka” wielu osobom nie wystarczy do podjęcia decyzji o skoku z 4000 metrów i locie 200 km/h w dół przez prawie minutę. W tej prezentacji opowiemy o tym, dlaczego spadochroniarstwo jest bezpieczniejsze niż narty oraz “co, jeśli się nie otworzy”.

Sytuacja, w której “spadochron się nie otwiera” nie istnieje. Wbrew obiegowej opinii – spadochron otwiera się zawsze. Czy natomiast jest to zawsze poprawne otwarcie – już niekoniecznie. Statystyki wskazują na niepoprawne otwarcie spadochronu u skoczków samodzielnych 1 na 1000 skoków, a w spadochronach tandemowych 1 na 5000 skoków, przy czym na każdą błędną konfigurację otwarcia jest odpowiednia procedura awaryjna.

Warsztat poprowadzi Marta Molińska, instruktorka spadochronowa, ucząca nowych adeptów sztuki latania metodą AFF. Od początku swojej spadochronowej kariery związana ze strefą spadochronową Sky Camp, najnowocześniejszym centrum spadochronowym w Polsce. Ma na koncie 1300 skoków oraz wiele rekordów spadochronowych, m.in. Rekord Polski w największej formacji spadochronowej 100-way (2015) oraz 2 Rekordy Kobiet w największej formacji spadochronowej (2014 i 2015). Prywatnie – mama dwóch dziewczynek, Matyldy i Amelki oraz entuzjastka innowacji technologicznych.


Szczegóły wydarzenia: Warsztat odbywa się w Centrum Wykładowym Politechniki Poznańskiej i nie wymaga dodatkowej rejestracji.