Aktualności

Akcja ekologiczna “Książka za worek śmieci”

Jack Wolsfkin Polska x Ania Jaklewicz

Niedziela 19.05.2019 09:30 - 14:00

Zapraszamy na kolejną edycję akcji “KSIĄŻKA ZA WOREK ŚMIECI”. Akcja, współorganizowana przez Jack Wolfskin Polska, odbędzie się 19.05.2019 w POZNANIU i będzie częścią Getaway Outdoor Festival.

Odwiedź wydarzenie na Facebooku

NA CZYM POLEGA AKCJA?

Chcemy aktywować mieszkańców Poznania do działania na rzecz środowiska i na rzecz miasta. Dlatego wspólnie ruszymy w teren by posprzątać te miejsca, które wymagają naszej interwencji. Za udział w wydarzeniu każdy uczestnik otrzyma książkę lub upominek od Jack Wolfskin Polska.

JAK MOGĘ SIĘ PRZYŁĄCZYĆ?

Wejdź na profil Książka za worek śmieci i wyślij wiadomość prywatną podając: imię i nazwisko, email, telefon kontaktowy. Zaznacz, że Twoje zgłoszenie dotyczy akcji w POZNANIU. Rejestracja zagwarantuje Ci otrzymanie upominków, a nam pozwoli przygotować ich odpowiednią liczbę.

GDZIE I KIEDY SIĘ SPOTYKAMY?

Widzimy się 19.05.2019 o godzinie 09.30 w Biurze Festiwalowym, w Centrum Wykładowym Politechniki Poznańskiej, ul. Piotrowo 2, Poznań. Stamtąd ruszymy w teren. Sprzątanie potrwa maksymalnie do godziny 14.00.

CO ZE SOBĄ ZABRAĆ?

Dobrą energię, przekąski, napoje. Dobrze założyć wysokie, sportowe buty i nakrycie głowy. Od nas otrzymacie rękawice i worki na śmieci.

CZY KAŻDY OTRZYMA KSIĄŻKĘ?

Książkę otrzyma 40 pierwszych zarejestrowanych osób. Będą to książki ufundowane przez Wydawnictwo Czarne, Bezdroża, Wydawnictwo Marginesy, Wydawnictwo Literackie. Wszyscy uczestnicy otrzymają upominki od marki Jack Wolfskin: materiałowe torby na zakupy oraz rosnące ołówki z nasionkami.

WARSZTATY PODRÓŻNICZO – EKOLOGICZNE

Częścią akcji Książka za worek śmieci są także warsztaty edukacyjne: “LOKALNIE-GLOBALNIE”. Warsztaty startują o godzinie 15.00 w Sali Kinowej Politechniki Poznańskiej, ul. Piotrowo 2. OPIS WARSZTATÓW:

Czy to w ogóle mój problem? Co łączy moje ulubione chipsy z wycinką lasów tropikalnych? Czy mogę uratować orangutana, nie wyjeżdżając z Polski? Podczas warsztatów ekologicznych LOKALNIE – GLOBALNIE przyjrzymy się bliżej zależnościom między naszymi codziennymi wyborami, a zanieczyszczeniem powietrza, wody, ziemi. Na przykładzie Polski i Indonezji zilustrujemy proces globalizacji i wykażemy naszą wspólną odpowiedzialność za stan środowiska naturalnego na świecie. Szczegółowy opis warsztatu znajdziecie tutaj:

https://getawayfestival.pl/warsztaty-ekologiczne-lokalnie-globalnie/