Aktualności

Gdzie słońce dla nas wschodzi

Praca na etacie, a 80 dni w podróży. Czy to jest możliwe?

Kasia i Łukasz są parą etatowych podróżników, bo jak mówią podróżowanie to ich drugi etat. Dysponują tylko 26 dniami wolnymi i dużą kreatywnością w ich wykorzystywaniu i „rozciąganiu”. W 2018 roku spędzili ponad 80 dni w podróży odwiedzając 10 państw. Kilka lat temu podjęli decyzję, że chcą zwiedzać świat, ponieważ podróżowanie pompuje w nich ogromne pokłady pozytywnej energii.

Kasia, od małego podróżniczka, która nie potrafi usiedzieć na miejscu, nie odmawia żadnej okazji do wyjazdu. Jej znakiem rozpoznawczym są zawsze obowiązkowe wycieczki fakultatywne. Uwielbia wyprawy na spontanie, bez rezerwacji i większych przygotowań. Podróżuje w zgodzie ze swoimi przekonaniami, wyszukuje opcji wege, eko i cruelty free.

Łukasz, szybko zaraził się obowiązkowymi wycieczkami fakultatywnymi. Lubi spontan, ale woli mieć zarezerwowane coś więcej niż sam bilet lotniczy. Jest dobrym nawigatorem, zawsze dba o przygotowanie trasy i aktualne mapy, a do tego jest jeszcze długodystansowym kierowcą podczas road tripów. To master of technology i siła napędowa do dokumentowania przygód.