Goście

Waldemar Dobrowolski

Kajakarz górski

Waldemar Dobrowolski

ESKIMOSKI – basen zewnętrzny nad Wartą 
Sobota 18 maja | 14:00-18:00
Niedziela 19 maja | 14:00-17:00

Waldemar Dobrowolski
kajakarz górski

Artysta, miłośnik abstrakcyjnych zestawień, które pochłonęły go tak bardzo, że życiowo robił (i robi do teraz) rzeczy abstrakcyjnie od siebie różne. Karateka, kaskader, wspinacz skałkowy, sushi master, masażysta, wielbiciel zimowych kąpieli. Z ciągotami w kierunku koszykówki. Tak to jeden i ten sam człowiek, poznański omnibus „Valdi“.

Jest jednak życiowa dziedzina, która pochłonęła go wybitnie mocno – pływanie po górskich rzekach.
Kajakarstwem górskim zajmuje się już prawie dwie trzecie swojego życia (na wodzie przesiaduje od ponad 20 lat).
Przez ten czas po wielokroć spłynął najbardziej wymagające rzeki od Norwegii po Portugalię.
Najczęściej biwakuje w Alpach, dumając o tym co jeszcze nie spławne zostało do spłynięcia.
W środowisku krąży historia o tym jak poniesiony ułańską fantazją i górskim bystrzem, zupełnie nieświadomie został prekursorem freestylu kajakowego w Polsce.
Przez wiele lat pod barwami klubu Bystrze z niespotykanym u niego samego rozsądkiem i rozwagą wyszkolił wielu kajakarzy górskich, którym głowę tracić wolno dopiero po skończonym kursie. Sam najchętniej relaksuje się pod drzewem w Pasterce.

U Valdiego na festiwalu będzie opcja zapoznania się z tajnikami „wciśnięcia“ się w górski kajak czy techniką pływania głową w dół, a to wszystko w iście przyjaznej atmosferze i zapewne z niejedną barwną historią w tle.
Na rezultat jaki Waldemar pokazuje na zdjęciu zapewne będziecie musieli trochę poczekać ale spotkanie festiwalowe zapewni Wam dobry start!

fot. wyżej – Bestia , fot. poniżej – Tomasz Buczyński