Kino festiwalowe

Mama

Film o Kindze Ociepce - jednej z najważniejszych postaci ostatnich dwóch dekad polskiego wspinania.

Wiele kobiet uprawiających sport staje przed wyborem: założyć rodzinę czy realizować swoją pasję? „Przede wszystkim jestem mamą, ale bez wspinania nie byłabym sobą, byłabym kompletnie inną osobą” mówi Kinga Ociepka-Grzegulska – jedna z najbardziej utytułowanych kobiet w historii polskiego wspinania. Mając dwójkę dzieci, Kinga nie rezygnuje z pasji i postanawia wrócić do formy sportowej. Opowieść o jednej z najważniejszych postaci ostatnich dwóch dekad polskiego wspinania.

Czas: 45 min. Rok 2017. Reżyser: Wojtek Kozakiewicz. Producent: Wojtek Kozakiewicz. Kraj: Polska

Nagrody:
– Nagroda Publiczności podczas XXII Festiwalu Górskiego im. Andrzeja Zawady w Lądku Zdroju.
– Nagroda Publiczności podczas 15. Krakowskiego Festiwalu Górskiego.
– Nagroda Publicznośći podczas X Festiwalu Górskiego Adrenalinium w Żywcu.
– Nagroda Jury podczas 10. Mendi Bilbao Film Festival w Hiszpanii
– Specjalnie Wyróżnienie Jury podczas 15. Kathmandu International Mountain Film Festival w Nepalu.
– Nagroda za Najlepszy Film Wspinaczkowy podczas XXII Festiwalu Górskiego im. Andrzeja Zawady w Lądku Zdroju.
– Nagroda za Najlepszy Film Wspinaczkowy podczas 15. Krakowskiego Festiwalu Górskiego.
– Nagroda za Najlepszy Polski Film podczas 15. Krakowskiego Festiwalu Górskiego.

Bio reżysera:
Twórca filmowy specjalizujący się w tematyce outdoorowej. Współpracował ze światową czołówką sportowców uprawiających wspinaczkę i highlining. Reżyser i operator kamery programów o sportach outdoorowych dla Canal+ i Discovery Channel. Jego dwa ostatnie filmu zdobywały Nagrodę Publiczności, za Najlepszy Film Wspinaczkowy i Najlepszy Polski Film podczas największych polskich festiwali filmu górskiego w Lądku-Zdroju i Krakowie. Mieszkaniec Krakowa, od 2004 roku aktywny i zaangażowany wspinacz sportowy.

Bio bohaterki:
Rocznik 1986. Staż wspinaczkowy: 21 lat, największe sukcesy: dwukrotne Mistrzostwo Świata Juniorów w prowadzeniu, siedmiokrotne Mistrzostwo Polski Seniorów w prowadzeniu, sześciokrotne Mistrzostwo Polski Seniorów w bulderingu. Jednak najbardziej lubi wspinać się w skałach. Co ciekawe, jej największe wspinaczkowe osiągnięcie przyszło rok po urodzeniu drugiego dziecka i jest to Sprawa Honoru w Jaskini Mamutowej, czyli pierwsze polskie kobiece 9a. Ten sukces jest dla niej wprost proporcjonalny do włożonej pracy – w powrót do tak świetnej kondycji włożyła mnóstwo energii, a motywację ocenia na 110 proc. Prywatnie mama dwójki dzieci (5-letni Olek i 2-letnia Karolina) pracująca na etacie w firmie farmaceutycznej. Cały czas stara się być w formie, łącząc wychowywanie dzieci z pracą i wspinaniem.

Galeria