Aktualności

Prelekcja – Krzysztof Jędrzejak “Na Fali”

Baltic Surf Scapes

Sobota 18.05.2019 15:30 - 16:45

Spotkanie z Krzysztofem Jędrzejakiem –  fotografem, surferem i instruktorem surfingu. Miłośnikiem wschodów słońca na Bałtyku, aktywnym promotorem polskiego surfingu. Autorem Baltic Surf Scapes.

Poza Bałtykiem swoje doświadczenie fotograficzno – surfingowe zbierał na wodach niemal wszystkich oceanów, m. in. w takich miejscach jak: Indonezja, Meksyk, Maroko, Portugalia, Francja, Norwegia, Islandia, Wyspy Kanaryjskie, Anglia, Szkocja, Holandia czy Dania. W swojej kolekcji ma również zdjęcia surfingu na jednej z największych fal na świecie w portugalskim miasteczku Nazaré.

Laureat wielu konkursów fotograficznych. Jego zdjęcia oraz relacje publikowane były w polskich i zagranicznych magazynach, m. in. w Nordic Surfers Magazine, Blue Magazine, Prime Surfing, Przekrój, Polityka, Puls Biznesu, Men’s Health, Podróże, National Geographic czy Gazeta Wyborcza.

Na początku 2016 roku zmierzył się z największą z dotychczas napotkanych fal – nowotworem układu chłonnego. Przez jego życie przetoczył się prawdziwy sztorm, a walka o utrzymanie się na powierzchni trwała blisko dwa lata. Minęło już ponad półtora roku od przeszczepu szpiku, a Krzysztof dzięki wielkiej sile i determinacji powrócił do realizacji swoich największych pasji. W ostatnim czasie zauroczony rejonami dalekiej północy,  z aparatem fotograficznym i deską surfingową, podróżuje do miejsc położonych z dala od tropików, palm i gorących plaż.