Aktualności

Prelekcja – Mateusz Waligóra “Rowerami Na Krańce Świata”

podróżnik, dziennikarz, fotograf

Podróżnik, przewodnik, profesjonalny fotograf i dziennikarz. Specjalista od wyczynowych wypraw w najbardziej odludne miejsca planety. Miłośnik pustyń. Na koncie ma m.in. rowerowy trawers Andów – najdłuższego pasma górskiego świata oraz samotny rowerowy przejazd najtrudniejszą drogą wytyczoną na Ziemi – Canning Stock Route w Australii Zachodniej. Za dotychczasowe wyprawy zdobywał wyróżnienia na największych polskich festiwalach podróżniczych. Na co dzień pracuje jako stały współpracownik National Geographic Traveler oraz przewodnik wypraw trekkingowych na kilku kontynentach.

 

“Rowerami Na Krańce Świata”

Rowerowa podróż przez Amerykę Południową i Australię. 2 lata, 2 kontynenty, 16 000km rowerem, 7 wysokich gór i milion przygód. Będzie to opowieść o spełnianiu marzeń gdzieś na szczytach Andów – bo wysokie góry to miejsce w którym czują się najlepiej.  W trakcie prelekcji posłuchamy w jaki sposób wyleczyć przeziębienie miksturą z pancerników, czy da się dojechać rowerem na kraniec świata oraz o tym jak to jest w ekwadorskim szczerym polu usłyszeć: “krzoszcz przmi w czinie”.

Będzie o mieszkańcach andyjskich wiosek, którzy nie mają zegarków, ale zawsze mają czas, polskich śladach w argentyńskiej prowincji Misiones i wspinaczkach – tak, o tym będzie naprawdę sporo! Po zakończonym pokazie autorzy z chęcią odpowiedzą na rodzące się pytania, doradzą, odradzą i zainspirują. Za swoją podróż Aga i Mateusz Waligóra zostali wyróżnieni w kategorii “Wyczyn Roku” festiwalu Kolosy.