Fjällräven – złoty sponsor Festiwalu

Szwedzka marka Fjällräven, od stycznia 2010 roku należąca do koncernu Fenix Outdoor, to firma z ponad 50-letnią tradycją. Od 1960 roku specjalizuje się ona w produkcji wysokogatunkowej odzieży outdoorowej, przeznaczonej dla wymagających turystów oraz myśliwych. Ze względu na szeroki zakres oferowanego wyposażenia, marka podzieliła swoje produkty na cztery sekcje: Trekking (turystyka), Travel (podróże), Polar (ekspedycje zimowe) oraz Forest (myślistwo). W asortymencie klienci znajdą m.in. plecak, odzież, namioty.

Hasłem przewodnim marki jest „Quality Time – Czas Jakości”. Doskonale odzwierciedla ono filozofię Fjällräven, opierając się na dbałości o wysoką jakość wszystkich oferowanych produktów, np. kurtek czy spodni, przy jednoczesnym poszanowaniu środowiska naturalnego. Dzięki tworzeniu wytrzymałych elementów odzieży, przekazywanych z pokolenia na pokolenie, marka Fjällräven zapobiega szkodliwym efektom związanym z taśmową produkcją rzeczy gorszych jakościowo i łatwo ulegającym zniszczeniom, a tym samym przyczynia się do minimalizacji emitowania chemikaliów oraz redukcji zanieczyszczeń pojawiających się w trakcie transportu nowych partii odzieży. Tworzenie produktów Fjällräven odbywa się przy pomocy ekologicznych materiałów i procesów produkcyjnych. Co więcej, impregnaty stosowane podczas wytwarzania odzieży wodoodpornej są wolne od fluorocarbonu. Marka współtworzy również system Eco-Shell, dzięki któremu spodnie oraz kurtki Fjällrävenpodlegają recyklingowi. Zarówno odzież, jak i akcesoria produkowane przez tę szwedzką markę, poddawane są testom po to, by mieć całkowitą pewność, że proponowane produkty sprawdzą się w każdych warunkach. Każdy plecak czy namiot jest wytrzymały i trwały.

https://www.fjallraven.com/

Jack Wolfskin – złoty sponsor Festiwalu

Turystyka jest naszą pasją! Pragniemy aby nasze produkty były jak najbardziej funkcjonalne i komfortowe.

Jesteśmy czołowym dostawcą sprzętu turystycznego w Europie – w swojej ofercie posiadamy bogatą kolekcję odzieży, obuwia i ekwipunku. Zaawansowaną funkcjonalność dostosowaną do każdych warunków pogodowych, połączoną z nowoczesnym wzornictwem, docenią Ci, którzy wśród natury czują się jak w domu! Marka poświęca dużo czasu i wysiłku na rozwój i badania, dzięki czemu wyróżnia się innowacyjnością swoich produktów. W trosce o dobro Ziemi, Jack Wolfskin od lat wprowadza również szereg działań usprawniających ekologiczny i odpowiedzialny społecznie proces produkcji. Naszą Watahę tworzą ludzie kochający outdoor, utożsamiający się z marką, którzy chętnie podzielą się wiedzą na temat kolekcji. Zaufała nam m.in. Ambasadorka marki w Polsce – Martyna Wojciechowska – prezenterka telewizyjna, dziennikarka, podróżniczka i pisarka. AUUU! Zapraszamy!

Outdoor to nasza pasja: czy to w górach, czy w dziczy, w najdalszych krainach, czy na wsi, tuż za progiem, JACK WOLFSKIN oferuje wszystkie produkty jakie potrzebujesz, by czuć się komfortowo, jak w domu, bez względu na pogodę.

Decathlon – Srebrny Sponsor Festiwalu

Devold of Norway – Sponsor Festiwalu

Firma Devold of Norway została założona w 1853 roku, co czyni ją jedną z najstarszych na świecie firm z branży outdoorowej. Od początku istnienia czerpie doświadczenia z użytkowania produktów w najtrudniejszych warunkach. Pierwszymi odbiorcami odzieży byli głównie marynarze i rybacy, ale to okres wielkich eksploracji polarnych umożliwił szybki rozwój i odkrywanie zalet wełny owczej. W 1888 roku Fridtjof Nansen dokonał trawersu Grenlandii ubrany właśnie w odzież wełnianą Devold. W 1911 roku Roald Amundsen zdobył biegun południowy również ubrany przez Devolda. W przeciągu niemal 160 lat istnienia firmy oczekiwania użytkowników znacznie wzrosły. Devold nie zapomina o tradycji, mimo to stara się nieustannie rozwijać nowe technologie, dzięki czemu utrzymuje pozycję innowatora i eksperta w dziedzinie wełny merino. Obecnie produkty Devold cieszą się rosnącą popularnością wśród entuzjastów wszystkich form aktywnego spędzania czasu na całym świecie, a także używane są z powodzeniem w życiu codziennym. Użytkownicy wybierają Devold, ponieważ potrafi połączyć najwyższy komfort z funkcjonalnością i niezobowiązującym wzornictwem. Jeżeli szukasz więc ciepłej bielizny z wełny merino, produkty Devold są dla Ciebie.
HOKA ONE ONE jest producentem specjalistycznych butów biegowych, popularnych zwłaszcza w kręgu biegaczy długodystansowych. W ich gronie stanowi ona jedną z najszybciej rosnących sprzedażowo marek na świecie. Ceniona jest jednak również wśród amatorów, dopiero zaczynających swoją przygodę z bieganiem. Znakiem charakterystycznym obuwia jest nietypowa budowa, związana z zastosowaniem niezwykle grubej, piankowej podeszwy, co przekłada się na maksymalny stopień amortyzacji. Inne, typowe dla Hoka One One cechy to łódkowaty kształt, niskie osadzenie stopy w ramie buta, minimalna waga oraz bogata kolorystyka. Brand powstał we Francji w 2009 roku i od tego czasu sukcesywnie podbija kolejne rynki. Z sezonu na sezon producent sukcesywnie udoskonala najbardziej popularne modele, jak również wprowadza nowe propozycje. Na chwilę obecną najważniejsze modele to trailowy Speedgoat 3, miejski Clifton 5 oraz łączący cechy obu z nich Challenger ATR 5.

 Od wiosny 2016 roku Hoka One One dostępna jest w Polsce, a jej wyłącznym dystrybutorem jest krakowska firma Raven. 

Więcej informacji na http://www.hokaoneone.eu
Polub https://www.facebook.com/hokarunnerspoland
#hokaoneone, #timetofly, #hokarunnerspoland