Warsztaty

Warsztaty bikepackingowe

Jak spakować się na wyjazd rowerowy

Sobota 18.05.2019 14:00 - 15:30

Bikepacking- jak przygotować się na wyjazd

Torby + jak przygotować trasę + podstawowe narzędzia do serwisowania roweru w trasie

Czym jest podsiodłówka? Jak zamontować uprząż na kierownicę? Czy warto brać zapasową dętkę na każdy wypad rowerowy? Jakie cuda możemy zdziałać mulitool’em? Na te oraz parę innych pytań związanych z planowaniem wyjazdu rowerowego postaramy się odpowiedzieć podczas warsztatów.

Minimalizm w długodystansowych wyprawach jest tym do czego dążymy. Jednak najważniejsze jest poznanie swoich potrzeb i świadomość co jest dla Ciebie niezbędne podczas długodystansowych wypadów rowerów. Może to być kawiarka i ulubiona kawa albo żelazna porcja żelków. Każdy z nas musi samodzielnie opracować swój idealny system pakowania. Jednak jest parę podstawowych elementów, które przydadzą się podczas każdego wypadu – zarówno weekend’owej wycieczki po okolicy jak i tygodniowych wojaży po bezdrożach. Pokażemy Wam jak to wszystko spakować kiedy litraż toreb jest mocno ograniczony.

Poza spakowaniem warto też poświęcić parę chwil na zaplanowanie trasy. Pokażemy Wam parę fajnych narzędzi i sposobów na wyznaczenie trasy, którą chcielibyście pokonać.

Warsztaty poprowadzi: 


Szczegóły wydarzenia: Warsztaty są ogólnodostępne dla wszystkich posiadaczy wejściówek na dany dzień. Odbędą się w Sali 13 w budynku Centrum Wykładowego Politechniki Poznańskiej.

 

Galeria