Dzieciaki festiwalu

Warsztaty dla dzieci – “Jak przetrwać w podmiejskim buszu”

Każda wielka przygoda ma swój mały początek - tak mały, jak podmiejska działka lub łąka za płotem

Sobota 18.05.2019 14:00 - 15:00
Niedziela 19.05.2019 14:00 - 15:00

Każda wielka przygoda ma swój mały początek – tak mały, jak podmiejska działka lub łąka za płotem domu. Do jej przeżycia nie potrzeba specjalistycznego sprzętu, grubego portfela czy dostępu do internetu. Wystarczy odrobina chęci, ciekawość świata i wyobraźnia.

Zapraszamy na warsztaty praktyczne wokół książki „A Adi powiedział… jak przetrwać w podmiejskim buszu” Magdy Bloch, wydanej nakładem Wydawnictwa Poznańskiego. To poradnik, który łączy w sobie proste, ale wciągające wyzwania z zakresu bushcraftu (czyli eksplorowania okolicznych krzaków, zarośli i terenów zielonych), ciekawe porady oparte na praktyce oraz nieskomplikowane podejście do otaczającej nas przyrody.

Podczas warsztatów uczestnicy nauczą się dostępnych dla każdego, prostych technik bushcraftowych do zrealizowania na działce, pod blokiem, w podmiejskim lasku: „czytania” mapy i kompasu, uzdatniania wody oraz tworzenia podpałek lub minikuchenek z puszki.

Warsztaty poprowadzi autorka książki Magda Bloch – ilustratorka i graficzka, a także podharcmistrzyni i instruktorka w Royal Rangers.